Yetişkin Tenisi

Yetişkinlere yönelik olan tenis programlarımız, birebir özel dersler ve grup dersleri şeklindedir.

Özel dersler, kişiye özel saatlerde ve antrenman programı ile belirlenen gün ve saatlerde yapılmaktadır. Özel ders programlarında, oyuncunun seviyesi ve hedefine göre, antrenör eşliğinde bire bir programlar uygulanmaktadır.

Özel ders süreleri 45 ve 60 dakikadan oluşmaktadır. Kişi kendisine uygun olan süreyi seçer. Özel derslerin en büyük avantajı oyuncunun eksiklerinin tespit edilip, ona göre antrenman programının uygulanmasıdır.

Grup derslerimiz tenis okullarımızda olduğu gibi altı kişi ve üzeri hafta sonları ve tercihen hafta içi belirli saatlerde haftada iki gün yapılmaktadır. Açılan yetişkin okullarımızda International Coaching Programme sistemi uygulanmaktadır. Bu sistem ile her bir kişi antrenman süresi boyunca aktif olarak tenis oynamaktadır.

Tenis zor bir spormudur ?

Tenis, sanılanın aksine zor bir spor dalı değildir. Düzenli antrenmanlarla kısa sürede öğrenilebilir .Oynaması eğlencelidir. Tüm kas gruplarını çalıştırır. Önemli olan başlamaktır .

Her yaşta Tenis öğrenebilirmiyiz  ?

Tenisi, her yaşta başlayıp, öğrenebilirsiniz. küçük yaşlarda başlanabileceği  gibi sonraki dönemlerde de doğru  bir eğitimle  tenisi öğrenebilirsiniz.

Tenis Oynamanın sağlık açısından yararları nelerdir ?

Tüm kaslarınız ve beyniniz koordineli olarak çalışır. Kalp ve damar sisteminizi olumlu etkiler, atletik kondisyonunuzu yükseltir, iyi huylu kolestrol üretimini artırır. Vücutta bulunan fazla kilolardan kurtulmak ve zinde kalmak için en iyi spor dallarındandır .

Tenis  pahalı bir spormudur ?

Yakın zamana kadar tenis, pahalı bir spor olarak değerlendiriliyordu .Şimdiler de bu ön yargı giderek yok olmaktadır. Gün geçtikçe tenis kortları yaygınlaşmakta ,  tenis malzemelerini uygun fiyatlara bulunabilmektedir. Size lazım olan bir raket, top ve bu işin eğitimini almış profesyonel eğitmenlerden tenis oynamayı öğrenmek  !

Tenise başlangıç yapmak  istiyorum  eğitimleriniz nasıl ?

Teniste  derslerimiz  bire bir(özel ders)  veya grup ders olarak yapılmaktadır.Günümüz modern tenis tekniklerine uygun olarak her yaş kategorilerine farklı öğretim programları  uyguluyoruz. Teorik - Tenis bilgileri - Tenise başlangıç  fiziksel alıştırmaları - Tenis temel teknikleri - Tenis oyun kuralları vb.

Tenis Oynamayı kaç derste öğrenirim ?

Bu süre kişiden kişiye değişiklik göstermekle birlikte. Bizim yaptığımız antrenman planlamasına göre 10-14 ders arası Tenis temel oyun becerilerini kazanabiliyor. Sizin oyun seviyenizde ki oyuncularla karşılıklı oynar hale geliyorsunuz .

Raketim  yok siz temin edebiliyormusunuz ?

Evet, başlangıç seviyesinde ki oyuncular için tenis raketini ücretsiz olarak biz temin ediyoruz.Daha sonraki dönemde el ölçünüz ve diğer fiziksel özelliklere göre antrenörlerimizin sizlere tavsiye ettiği raketlerden alabiliyorsunuz .

Haftada kaç saat tenis dersi almam gerek ?

Haftada 2 veya 3 saat tenis dersi almak, bu sporu daha sağlıklı ve hızlı bir şekilde öğrenebilmenizi sağlayacaktır .

Bizler 4 kişilik arkadaş grubuyuz. Hep birlikte tenis dersi alabilirmiyiz ?

2-3-4-5-6-8 kişilik aynı veya yakın seviyede! oyuncular için grup derslerini birlikte veriyoruz. Böylelikle dersler yakın arkadaşlarınızla birlikte eğlenceli bir aktiviteye dönüşebiliyor .

Tenis Oynamayı biliyorum fakat tenis partnerim yok, yardımcı oluyormusunuz ?

Sizin oyun seviyenize uygun Tenis partneri bulmak bazen zor olabiliyor. Bu durumlarda oyun özelliklerinizi geliştirerek bu sporu yapmak için profesyonel eğitmenlerimiz  tenis partnerliğinizi yapabilmektedir.

Tenis Dersi programınızı tamamladım, daha sonra oyun becerilerimi nasıl geliştireceğim ?

Tenis temel eğitimini tamamlayan kursiyerlerimiz  , kendi yaş grubunuz  arasında düzenlenen turnuvalara katılabilir veya kulüp oyuncuları arasından  partner bularak  kort kiralayarak tenis oynayabilmektedir.

 

YETİŞKİN TENİSİ

KENDİ GRUBUNUZU OLUŞTURABİLİR,DERSLERİN GÜNLERİNİ VE SAATLERİNİ SİZ BELİRLEYEBİLİRSİNİZ.TENİSİN SOSYAL BİR SPOR OLDUĞUNU VE BU TARZ GRUP ÇALIŞMALARIN FAYDALI OLACAĞINI UNUTMAYIN.

 KENDİ SEVİYENİZDEKİ TENİS PARTNERLERİNİZLE,ANTRENÖR EŞLİĞİNDE YAPILAN ÇALIŞMALARDA EĞLENCELİ ve REKABET ORTAMI İÇİNDE TENİS OYNAMAYI ÖĞRENİRSİNİZ..

-  TAKIM RUHU İLE HATALARI DÜZELTMEK İÇİN YOĞUN MOTİVE İÇİNDE OLURSUNUZ.

- TENİS ANTRENMANLARINDA YÜKLENME VE DİNLENME SÜRELERİNİ AYARLAYARAK YAVAŞ YAVAŞ KONDİSYONUNUZU GELİŞTİRİRSİNİZ.

- KONDÜSYONUNUZUN SINIRLARINI ZORLARKEN HEM TENİS TEKNİĞİNİZ GELİŞECEKTİR,

- TENİS OYNAMAYI ÖĞRENDİKTEN SONRA KENDİNİZE PARTNER BULMA SORUNU YAŞAMAZSINIZ.

- TENİSE YENİ BAŞLAYACAKLAR,GRUP DERSLERİ İLE TENİSİ BİR YAŞAM BİÇİMİ HALİNE GETİREN TENİSÇİLERİN DÜNYASINA GİRECEKLER. 

- GRUP ANTRENMANLARINDA,AKTİVİTENİN DAHA EĞLENCELİ GEÇTİĞİ

- GRUP ANTRENMANLARINDA,UZUN SÜRELİ KATILIMIN OLDUĞU

- GRUP ANTRENMANLARINDA,DESTEK  ve MOTİVASYONUN EN ÜST SEVİYEDE OLDUĞUN UNUTMAYIN.

 

Özel dersler

İstediğiniz gün ve saati belirleyebilirsiniz

Ders süresi 60 dakikadır.

Kort kirası,tenis  topu,raket bu ücrete dahildir.

İki kişilik özel dersler

İKİ kişininin aynı anda ders almasıdır.

Her iki oyuncuda ders süresi boyunca  aktif olarak derse dahil olur.

Öğrenciler arasında yaş farkı olması farklı seviyelerde olması fark etmez.

Çocuğunuzla  vakit geçirme keyfini  birlikte tenis dersi alarak yaşayabilirsiniz.

Birinci oyuncudan  tam ücret alınır.İkinci oyuncuya  %60 indirim yapılır.

Yetişkin Tenisi
Programları

Yetişkinlere yönelik olan tenis programlarımız, birebir özel dersler ve grup dersleri şeklindedir.