TARİHÇE

Ata_tenis_logo

Ankara Tenis Akademisi, 2007 Yılında kurulmuştur. 1991 – 2004 Yılları arasında ODTÜ Tenis Takımları Başantrenörlüğü ve 1997 – 2004 Yılları arasında çeşitli yaş gruplarında Milli Takım Antrenörlüğü yapan Okan Ünalmışer ile, 2003 – 2007 Yılları arasında Ankara Tenis Kulübü Başantrenörlüğü yapan ve halen 16 – 18 Yaş Milli Takım antrenörlüğü görevini sürdüren Ali Ercan Atmaca’ nın bir araya gelmesi ile kurulmuştur. Her iki antrenörün ortak amacı, yıllarca hizmet ettikleri, kulüp yapıları sisteminde, sosyal ve performans tenisi iç içe olduğundan, birbirinden ayrılamadığınıdan, Uluslar arası alanda oyuncu yetiştirmenin yolunun performans tenisine yönelik organizasyonlarla olabileceği gerçeğini görmeleridir.

FARKIMIZ

  • Akademimiz üyelik sistemi olmayan tek tenis akademisidir.
  • Amacımız, yalnızca skora yönelik başarılı oyuncular yetiştirmek değil, önce insan, sonra sporcu, son olarakda tenis oyuncusu yetiştirmektir.
  • Yetişen oyuncularımızı, yurt içi ve yurt dışında eğitimlerini tenis bursu ile sürdürebilme ya da tenis oyuncusu özellikleri ile tercih edilen öğrenciler olmalarını sağlamak, bu konu ile ilgili gerekli başvuruları, yazışmaları, yol göstermeyi, kulüp olarak sağlamak.
  • Programlarımızı yaparken, önce performans antrenmanlarımızı planlayıp, arta kalan saatlerde sosyal tenis planlarımızı yapmaktayız. Dolayısı ile, her oyuncumuz kort sıkıntısı çekmeden, yeterli antrenmanı yapabilmektedir.
  • Antrenör bünyemizde, çeşitli yıllarda ve/veya günümüzde Milli Takım Antrenörlüğü yapmış üç antrenörümüz bulunmaktadır.
  • Tüm Antrenörlerimiz antrenörlük diploması sahibi olup, üç antrenörümüz, Türkiye Tenis Federasyonu tarafından verilen en yüksek antrenörlük diploması olan dördüncü kademe ( Başantrenörlük ) diplomasına sahiptir.
  • Takım oyuncularımızın tamamına aynı antrenman programı değil, kişinin ihtiyacı olan, bireysel ve grup antrenman programlarını uygulamaktayız.
  • Antrenman sistemimiz, her yaş grubu oyuncuların birbirleriyle antrenman yapabilecek sistemde hazırlamak, büyük yaş grubundaki oyuncuların küçük yaş oyuncularına bilgi, beceri ve tecrübelerini aktarabilmelerini sağlamak.

marka tescil