Sosyal Sorumluluk

losev_logoLÖSEV, Ankara Tenis Akademisine Konuk Oldu

Lösev okulu ile yapılan görüşmeler sonucunda, 1, 2 ve üçüncü sınıf öğrencilerine, beden eğitimi dersleri saatlerinde tenis antrenmanı yaptırılmaktadır. Salı günü 13.00 – 15.15 saatleri arasında yapılan antrenmanlara toplam 34 öğrenci katılmaktadır. Lösev okulu spor salonunda, Ankara Tenis Akademisi antrenörleri tarafından yapılan çalışmalar için gerekli olan, mini tenis fileleri ve tenis raketleri Türkiye Tenis Federasyonu tarafından sağlanmıştır.

Çalışmalarımızın başlamasına önayak olan Lösev okulu Genel Müdürü Sayın Güler KARAKURUMER’ e teşekkür ederiz.

Japonya Depremi Destek Projesi

236536_129445623566698750943_OriginalAnkara Tenis Akademisi olarak,Japonya’ da ard arda gerçekleşen büyük felaketlere duyarlılığımızı gösterebilmek amacıyla orada bulunan 8 – 16 yaş oyuncularının tenis eğitimlerini devam ettirebilmelerine katkımız olması amacıyla dosyada ekli olan çalışmamızı hazırladık.

Kısaca özetlemem gerekirse, felaketler sonrasında tenis oynamaya devam edemeyen genç oyuncuların, antrenmanlarına devam edebilmesi amacıyla, vize, uçak gibi organizasyonları kendilerine ait olmak şartıyla, ülkemize gelen oyuncuların konaklama, tüm masrafları ve tüm antrenmanlarını, ücretsiz olarak yaptıracağız.

Ankara Tenis Akademisi ailesi olarak, 8 – 16 yaş arası oyuncuları, takımımız isteyen velilerinin, antrenörlerimizin, sosyal tenis oyuncusu olarak akademimizde eğitim gören oyuncularımızın evlerinde konaklama ve beslenme ihtiyaçlarını karşılayacağız. Seviye ve yaş gruplarına göre de ücretsiz olarak ya takım antrenmanlarımıza dahil ederek, ya da ayrı gruplamalar ile tenis yaşamlarına ara vermeden devam etmelerini sağlayacağız. Çocukları ile birlikte gelmek isteyen velilere ise ücreti kendilerine ait olmak koşulu ile, konaklama için otel, kiralama v.s konularında yardımcı olacağız.

Dosyadaki maili Dışişleri Bakanlığımıza, Japonya Tenis Federsyonu’ na, Japonya Büyükelçiliğne, Japonya İstanbul Başkonsolosluğuna, Türkiye’ nin Tokya Büyükelçiliğine, Osaka ve Fukuoko Başkonsolosluklarına gönderdik.

Katılım olur mu ya da ne kadar sayıda olur bilmem ama, acılarını paylaştığımızı, elimizden gelen konu ile ilgili olarak yardıma hazır olduğumuzu bildirebilmek, Türkiye’ den değerlendirilsin, değerlendirilmesin yardım eli uzatabilmek.