Geleceğin Tenisçi Minikleri

LÖSEV Lösemili Çocuklar İlköğretim Okulu öğrencileri teniste ilerliyor. Ankara Tenis Akademisi (ATA) ve Türkiye Tenis Federasyonu (TTF) işbirliği ile düzenlenen tenis derslerinin ardından bugün yapılan etkinlikte çocuklara tenis malzemeleri hediye edildi.

16 Kasım'da açılışı yapılan LÖSEV Lösemili Çocuklar İlköğretim Okulu öğrencileri, Ankara Tenis Akademisi ve Türkiye Tenis Federasyonu işbirliği ile aralık ayından beri ücretsiz tenis dersleri alıyor. Bu kapsamda işbirliğine giren ATA, TTF ve LÖSEV başkanları, bu kez de çocuklara tenis malzemeleri hediye etmek için bir araya geldi. Okulda yapılan toplantıda ilk sözü LÖSEV Eğitim Müdürü Güler Karakurumer aldı. Karakurumer, yaptığı konuşmada okul hakkında bilgi verdi:

"Özel okullar statüsünde olan okulumuz, daha çok yeni olmasına rağmen anaokulu 4, 5 ve 6'ncı sınıflar ile ilköğretim 1, 2 ve 3'üncü sınıfları eğitiyor. Seneye sınıflarımızı artıracağımız okulumuzda da her öğrenciyle ayrı ayrı ilgileniliyor. Burada eğitim gören çocukların eğitim, sağlık ve ulaşım masraflarını LÖSEV karşılıyor. Ayrıca her öğrenciye de ayda 250 TL eğitim bursu veriyoruz."

Ardından sözü alan LÖSEV Yönetim Kurulu Başkanı Üstün Ezer, miniklere seslenerek sporun kanseri önlemedeki önemine dikkat çekti:

"Hareketli yaşam ve spor, kanseri önlemek için çok önemli unsurlardır. Spor ve sağlıklı beslenme ile kanser, yüzde 40'a kadar engellenebilmektedir. İşte bu yüzden ben, tenisi de yanına koyarak spor dallarında aktif olmanızı öneriyorum. Ayrıca bize yardımcı olan ATA ve TTF'ye çok teşekkür ediyorum. İyi ki varsınız, iyi ki buradasınız."

Son olarak sözü Türkiye Tenis Federasyonu Başkanı Mesut Polat aldı. Polat, bu aktiviteyi diğer illere de yayacaklarının müjdesini verdi:

"Burada olmaktan ve çocuklarımıza tenisi öğretmekten çok büyük mutluluk duyuyorum. Şunun müjdesini de verebilirim ki ATA'nın girişimiyle başlayan bu aktivite sadece Ankara ile sınırlı kalmayacak. İzmir ve İstanbul'da da bu aktiviteleri gerçekleştireceğiz. Daha sonra da inşallah vatan sathına yayacağız. "

Polat, sözlerini tenisin kişiliğe olan katkısına değinerek tamamladı:

"Tenis her zeminde, her alanda yapılabilir. İlla ki büyük sahalara gerek yok. Bu sporun bir önemi de insan kişiliğini geliştirmesidir. Takım oyunlarından farklı olarak birebir oynandığından, birey olmayı öne çıkarıyor. Bu anlamda çocuklarımızın kişiliğini kazanması ve birey olma süreçlerinde tenisin büyük önemli var. Hayat boyu sağlıklı yaşamak içn spor yapmanızı öneriyorum."

Ardından TTF, ATA ve LÖSEV, birbirlerine karşılıklı teşekkür belgesi verdi. Teşekkür belgelerinin karşılıklı verilmesi üzerine başkanlar, "Hem hizmet ediyoruz, hem teşekkür belgesi alıyoruz. Ne güzel!" diye espri yaptı.

İlköğretim 2'nci sınıf öğrencisi Şafak Enes Uğur,duygularını şöyle anlattı: "Tenisi çok seviyorum. İyi ki oynamaya başlamışım. Tenis oynadığımdan beri daha mutluyum ve kendimle gurur duyuyorum. İleride pilot olmak ve tenise devam etmek istiyorum."

İlköğretim 1'inci sınıf öğrencisi Melike Özüpek ise tenisin ona kazandırdıklarını şöyle anlattı: "Tenis oynamayı çok seviyorum. Tenis oynadığımdan beri kendimi daha çok seviyorum. İleride matematik öğretmeni olmak istiyorum ama mutlaka tenise devam edeceğim."