Çocuk Tenisi

Düzenli ve doğru fiziksel aktivite çocuğun büyümesini olumlu etkiler. Düzenli tenis antrenmanları şüphesiz ki zihinsel ve fiziksel olarak çocuğu olumlu etkiler. Ayrıca düzenli tenis oynamak çocuğun fiziksel ve psikolojik sağlığına tahmin edilenden daha çok katkı sağlar.

"Spor yapan anne-baba spor yapan çocuk demektir"

Tenisin odaklanmayı kolaylaştıran bir spordur. Bu spor dalı konsantrasyon bozukluklarını düzeltmekte etkikili olabilmektedir. "Tenis, çocuklarda hiperaktivite ve dikkat eksikliğini önleyebilir. Yetişkinlerde ise odaklanmayı kolaylaştırabilir. Spor yapan anne-baba, spor yapan çocuk demektir. Ebeveynlerden biri spor yapıyorsa çocuk da spora yöneliyor. Spor yapmak, kişilerin mücadeleci bir ruha sahip olmalarını sağlar. Spor yaptıkça daha fazlasını ister ve en iyisi olmak istersiniz. Profesyonel olmak istiyorsanız en iyi olmak zorundasınız. Hiçbir şey sizi durdurmamalı" tenis oynamayı öğretmeye davet ediyoruz.

 

Çocuğumun tenis öğrenmesini istiyorum yaş sınırlaması var mıdır ?

Tenise başlama yaşı her çocuğun fiziksel gelişimine bağlı olarak farklılık göstermektedir. Zihinsel ve motor becerilerine bakılarak eğitime başlanabilir. Ortalama yaş olarak 5-6 yaşlarında Tenise başlaması uygun olur. Eğitimler tenis altyapısıyla hazırlanmış oyunlar ve basit vuruşlar şeklindedir .

Çocuk Tenisi
Programları

5-14 yaş arası çocuklara tenisi sevdirmek, tenis oynamayı öğretmek ve takımlarımıza lisanslı oyuncular yetiştirmek için açtığımız tenis okullarıdır