ATMACA TENİS AKADEMİSİ

Başarılı sporcu ile birey yada grupların ortak özellikleri hemen hemen aynıdır. Bize göre, hayatın ve tenisin ortak olan yanı ,çok çalışmak ve en iyi olmaya çabalamaktır. Bu açıdan sporcu,bilim adamı,iş adamı, öğretmen, öğrenci,mühendis vb. olmanın önemi yoktur.

ÖNEMLİ OLAN,insanın kendini yaşaması ve hayallerini gerçekleştirebilme becerisidir.

 

Atmaca Tenis Akademisinde,Tenis antrenörlerimiz her bir sporcunun en yüksek potansiyelini deneyimlemesi çin bireysel gelişim planlarını ve turnuva programlarını kişiye özel hazırlamaktadır.Ankara tenis akademisi oyuncularımıza sadece dinamik ve zorlayıcı bir çalışma ortamı sağlamakla kalmaz. Aynı zamanda oyuncuların her zaman kendi kapasitelerinin üstünde performans sergilemelerini sağlayacak programlar üzerinde çalışır. Sorumluluk, güç ve saygıyı yönlendiren zorlu bir çalışma ortamı yaratarak her öğrencinin teknik,taktik,fiziksel ve mental olarak en iyi performanslarına ulaşmalarına odaklanır.

 

TARİHÇE

Atmaca Tenis Akademisi; 2007 yılında çayyolu Ankara’da kurulan Türkiyenin ilk birkaç özel tenis akademisinden biri olma özelliği taşımaktadır.Kuruldugu yıl göze alındığında üye olmadan tenis eğitimi alacagınız birkaç kulüpden biri olmayı başarmıştır.Oyuncu odaklı eğitim programları ile performans tenisi sayesinde ismini kısa sürede tüm Türkiye’ye duyurmayı başarmıştır.Onlarca oyuncusu milli takım seçmelerinde oynama başarısı elde etmiş.Bunlardan 4 tanesi milli takıma seçilme başarısını göstermiştir. Türkiye Erkekler tenis 2.lig müsabaklarına katılan akademimiz.Başarılı performansı ile  birinci lige yükselmiştir.14,16,18 yaş gruplarında milli takım antrenörlüğü yapmış.Aynı zaman da Tenis federasyonu teknik kururullarında görevleri yanı sıra atlısporda antrenörlük, Atmaca Tenis Kulübü baş antrenörlük yapmış.1990 yılında 1.kademe antrenörlük diplamasını alan 50 ye yakın kurs ve seminere katılan 4.kademe tenis antrenörü ve ITF LEVEL II  coaches sertifikalı Kurucumuz denetiminde tüm tenis severlere en uygun eğitim programları ile hizmete devam etmektedir.

 

FARKIMIZ

Amacımız, yalnızca skora yönelik başarılı oyuncular yetiştirmek değil, önce insan, sonra sporcu, son olarakda tenis oyuncusu yetiştirmektir.
Yetişen oyuncularımızı, yurt içi ve yurt dışında eğitimlerini tenis bursu ile sürdürebilme ya da tenis oyuncusu özellikleri ile tercih edilen öğrenciler olma'larını sağlamak, bu konu ile ilgili gerekli başvuruları, yazışmaları, yol göstermeyi, kulüp olarak sağlamak.
Programlarımızı yaparken, önce performans antrenmanlarımızı planlayıp, arta kalan saatlerde sosyal tenis planlarımızı yapmaktayız. Dolayısı ile, her oyuncumuz kort sıkıntısı çekmeden, yeterli antrenmanı yapabilmektedir.
Antrenör bünyemizde, çeşitli yıllarda ve/veya günümüzde Milli Takım Antrenörlüğü yapmış üç antrenörümüz bulunmaktadır.
Tüm Antrenörlerimiz antrenörlük diploması sahibi olup, kurucu antrenörümüz, Türkiye Tenis Federasyonu tarafından verilen en yüksek antrenörlük diploması olan dördüncü kademe ( Başantrenörlük ) diplomasına sahiptir.
Takım oyuncularımızın tamamına aynı antrenman programı değil, kişinin ihtiyacı olan, bireysel ve grup antrenman programlarını uygulamaktayız.
Antrenman sistemimiz, her yaş grubu oyuncuların birbirleriyle antrenman yapabilecek sistemde hazırlamak, büyük yaş grubundaki oyuncuların küçük yaş oyuncularına bilgi, beceri ve tecrübelerini aktarabilmelerini sağlamak.