Performans Tenisi

Tenis okullarından, tenis oynamayı ilerleten, lisanslı oyuncu olmak isteyen sporcularımızı performans takımlarımıza seçiyoruz. Takımlarımız oyuncunun yaşı ve tenis düzeyine göre oluşmaktadır. 12 ay düzenli olarak ödenen takım aidatımız bulunmaktadır.

Takım çalışmalarımızda grup antrenmanları okulların açık olduğu dönemde hafta içi okuldan sonra iki ve hafta sonu iki olmak üzere toplam dört tenis antrenmanı yapılmaktadır. Hafta sonları ekstra olarak kondisyon antrenmanları da yapılmaktadır. Okulların tatil olduğu dönemlerde ise hafta içi her gün turnuva programına göre bazen tek, bazen çift antrenmanla antrenmanlara devam edilmektedir.

Bununla beraber, grup antrenmanlarının yanı sıra, oyuncunun eksiklerini kişiye özel ve bire bir antrenmanlarla çözebilmek amacıyla hafta da iki gün bire bir antrenman programlarımız da bulunmaktadır.

Bir tenis oyuncusunun karşılaştığı iki zorlu rakibi vardır.  Bir tanesi filenin karşı tarafında duran rakibinizdir ki sizin göreviniz en iyiyi sergileyerek onu yenmektir. Bir de iç rakibiniz yani kendiniz, onu yenmek daha zordur, çünkü o, sizin tüm zayıflıklarınızı bilmektedir. Kulağınıza tüm kaygılarını fısıldar ” rakibim bayağı zorlu görünüyor, iyi oynamıyorum, kaybedebilirim” veya bazen de “ hey süperim, çok iyi oynuyorum, bu sefer kesin kazanacağım”. Aslında, filenin karşı tarafından gelen topa vurmak için konsantre olmanız gerekirken, her iki zorlu rakip de sizi şu anda olduğunuz andan uzaklaştırır. Tamda bu noktada performans grupları, oyuncunun antrenörü ile bir araya gelip çözüm ürettiği,psikolojik olarak geliştiği ve öğrendiği çalışmaları uygular.

Performans Tenisi
Programları

Tenis okullarından, tenis oynamayı ilerleten, lisanslı oyuncu olmak isteyen sporcularımızı performans takımlarımıza seçiyoruz.